APEM Inc. Q16P1CXXR110E
Model
Q16P1CXXR110E
Datasheet
Q16P1CXXR110E PDF
Description
INDICATOR 110V 16MM PROM RED
Series Q Series
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Current 6mA
Ingress Protection IP67
Voltage 110V
Panel Cutout Shape Round
Features -
Millicandela Rating 60mcd
Lens Size 10.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)