APEM Inc. Q16F1CXXG110E
Model
Q16F1CXXG110E
Datasheet
Q16F1CXXG110E PDF
Description
INDICATOR 110V 16MM FLUSH GREEN
Attribute Name Attribute Value
Voltage 110V
Panel Cutout Shape Round
Features -
Millicandela Rating 4mcd
Lens Size 10.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)
Lamp Color Yellow
Lens Color Yellow
Lens Style Round with Flat Top
Part Status Active
Series Q Series
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Current 6mA