APEM Inc. Q16F1BXXY110E
Model
Q16F1BXXY110E
Datasheet
Q16F1BXXY110E PDF
Description
INDICATOR 110V 16MM FLUSH YELLOW
Attribute Name Attribute Value
Series Q Series
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Current 6mA
Ingress Protection IP67
Voltage 110V
Panel Cutout Shape Round
Features -
Millicandela Rating 2100mcd
Lens Size 5mm, T-1 3/4
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.87mm)