APEM Inc. Q14P7BXXSW12E
Manufacturer
APEM Inc.
Model
Q14P7BXXSW12E
Datasheet
Q14P7BXXSW12E PDF
Description
LED INDICATOR 14MM PROMINENT 12V
Attribute Name Attribute Value
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Ingress Protection -
Voltage 3.8V
Panel Cutout Shape Rectangular
Features -
Millicandela Rating -
Lens Size 17.00mm x 12.00mm
Panel Cutout Dimensions 0.88" x 0.64" (22.35mm x 16.26mm)
Lamp Color White
Lens Color -
Lens Style Rectangle with Flat Top
Part Status Active
Viewing Angle -
Type LED
Lens Transparency -
Series UB
Termination Style -
Current 25mA