APEM Inc. Q14P1CXXW110E
Model
Q14P1CXXW110E
Datasheet
Q14P1CXXW110E PDF
Description
INDICATOR 110V 14MM PROM WHITE
Attribute Name Attribute Value
Features -
Millicandela Rating 120mcd
Lens Size 10.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions 0.55" (13.97mm)
Lamp Color White
Lens Color White
Series Q Series
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Current 6mA
Wavelength - Peak -
Ratings AC
Ingress Protection IP67
Voltage 110V