APEM Inc. Q14P1CXXB110E
Model
Q14P1CXXB110E
Datasheet
Q14P1CXXB110E PDF
Description
INDICATOR 110V 14MM PROM BLUE
Attribute Name Attribute Value
Lens Size 10.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions 0.55" (13.97mm)
Lamp Color Blue
Lens Color Blue
Series Q Series
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Current 6mA
Wavelength - Peak -
Ratings AC
Ingress Protection IP67
Voltage 110V