APEM Inc. Q14P1BXXB110E
Manufacturer
APEM Inc.
Model
Q14P1BXXB110E
Datasheet
Q14P1BXXB110E PDF
Description
INDICATOR 110V 14MM PROM BLUE
Attribute Name Attribute Value
Voltage 110V
Panel Cutout Shape Round
Features -
Millicandela Rating 100mcd
Lens Size 10.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions 0.55" (13.97mm)
Lamp Color Blue
Lens Color Blue
Lens Style Round with Flat Top
Part Status Active
Viewing Angle 100°
Type LED
Lens Transparency Diffused
Series Q Series
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Current 6mA