APEM Inc. Q14F1CXXW110E
Model
Q14F1CXXW110E
Datasheet
Q14F1CXXW110E PDF
Description
INDICATOR 110V 14MM FLUSH WHITE
Attribute Name Attribute Value
Type Incandescent
Lens Transparency Diffused
Series M16
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Current 40mA
Wavelength - Peak -
Ratings AC/DC
Ingress Protection IP40
Voltage 14V
Panel Cutout Shape Round
Features -
Millicandela Rating -
Lens Size 15.10mm
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)