APEM Inc. Q14F1CXXB110E
Model
Q14F1CXXB110E
Datasheet
Q14F1CXXB110E PDF
Description
INDICATOR 110V 14MM FLUSH BLUE
Attribute Name Attribute Value
Series Q Series
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Current 20mA
Wavelength - Peak -
Ratings DC
Ingress Protection IP67
Voltage 12V
Panel Cutout Shape Round
Features -
Millicandela Rating 4100mcd
Lens Size 10.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions 0.55" (13.97mm)