APEM Inc. Q14F1BXXW110E
Model
Q14F1BXXW110E
Datasheet
Q14F1BXXW110E PDF
Description
INDICATOR 110V 14MM FLUSH WHITE
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Viewing Angle 100°
Type LED
Lens Transparency Diffused
Series Q Series
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Current 6mA
Wavelength - Peak -
Ratings AC
Ingress Protection IP67
Voltage 110V
Panel Cutout Shape Round
Features -
Millicandela Rating 1000mcd
Lens Size 10.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions 0.55" (13.97mm)