APEM Inc. Q14F1BXXHW24E
Model
Q14F1BXXHW24E
Datasheet
Q14F1BXXHW24E PDF
Description
14MM FLSH BLK CHRM HYP WHT 24VDC
Attribute Name Attribute Value
Lens Color Blue
Lens Style Round with Domed Top
Part Status Active
Viewing Angle -
Type LED
Lens Transparency Diffused
Series Q Series
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Current 20mA
Wavelength - Peak -
Ratings DC
Ingress Protection IP67
Voltage 24V
Panel Cutout Shape Round
Features -
Millicandela Rating -
Lens Size -
Panel Cutout Dimensions 0.55" (13.97mm)