APEM Inc. Q12P1CXXB110E
Manufacturer
APEM Inc.
Model
Q12P1CXXB110E
Datasheet
Q12P1CXXB110E PDF
Description
INDICATOR 110V 12MM PROM BLUE
Attribute Name Attribute Value
Current 25mA
Wavelength - Peak -
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Ingress Protection -
Voltage 3.8V
Panel Cutout Shape Square
Features -
Millicandela Rating -
Lens Size 12.00mm
Panel Cutout Dimensions 0.60" x 0.60" (15.24mm x 15.24mm)