ams AS1507-BTDT-10
- Manufacturer
- ams
- Model
- AS1507-BTDT-10
- Datasheet
- AS1507-BTDT-10 PDF
- Description
- IC DGT POT 10KOHM 256TAP 16TQFN
|---|---|
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient (Typ) | 150ppm/°C |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 70 |
| Part Status | Obsolete |
| Configuration | Potentiometer |
| Number of Taps | 256 |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |