Amphenol Anytek YK3322503000G
- Model
- YK3322503000G
- Datasheet
- YK3322503000G PDF
- Description
- CONN BARRIER STRP 25CIRC 0.325"
|---|---|
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Rating | 250V |
| Top Termination | Screws with Captive Plate |
| Color | Black |
| Bottom Termination | PC Pin |
| Pitch | |
| Number of Circuits | 30 |
| Series | YK221 |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Features | - |
| Current Rating (Amps) | 10A |
| Packaging | Bulk |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Wire Gauge | 18-22 AWG |
| Operating Temperature | -40°C ~ 115°C |