Amphenol Anytek TU2321500000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Model
TU2321500000G
Datasheet
TU2321500000G PDF
Description
TERM BLK 23P SIDE ENT 5.08MM PCB
Attribute Name Attribute Value
Features -
Operating Temperature -30°C ~ 105°C
Packaging Bulk
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Wire Gauge 16-20 AWG
Screw Material - Plating -
Part Status Active
Contact Material - Plating Brass
Screw Thread -
Mounting Type Through Hole
Torque - Screw -
Color Gray
Number of Levels 1
Pitch 0.197" (5.00mm)
Wire Termination Screwless - Push Button Clamp
Series OSTHF
Mating Orientation Vertical with Board
Current 10A
Dielectric Material Thermoplastic
Voltage 300V