Amphenol Anytek OQ2071510000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Model
OQ2071510000G
Datasheet
OQ2071510000G PDF
Description
TERM BLOCK HDR 20POS 90DEG 5MM
Attribute Name Attribute Value
Pitch 0.138" (3.50mm)
Contact Material -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Series VX
Number of Levels 2
Wire Gauge or Range - AWG -
Features Cover
Insulation Height -
Wire Gauge or Range - mm² -
Packaging Bulk
Termination Style Solder
Material Flammability Rating -
Screw Size -
Wire Strip Length -
Part Status Active
Header Orientation Vertical
Current - UL 7A
Ingress Protection -
Voltage - UL 150V