Amphenol Anytek NK10A0500000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Model
NK10A0500000G
Datasheet
NK10A0500000G PDF
Description
TERM BLK 10POS TOP ENT 7.5MM PCB
Attribute Name Attribute Value
Color Black
Wire Termination Screwless - Push Button Clamp
Pitch 0.138" (3.50mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Series NM
Dielectric Material Thermoplastic
Voltage 300V
Positions Per Level 21
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 110°C