American Bright Optoelectronics Corporation AB-GES-L27104W304N3
- Manufacturer
- American Bright Optoelectronics Corporation
- Model
- AB-GES-L27104W304N3
- Datasheet
- AB-GES-L27104W304N3 PDF
- Description
- INGENI-AC 120VAC LINEAR 270*20MM
- Availability
- IN STOCK
Stock: 98
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| CCT (K) | 5000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Features | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - |
| Lens Type | Flat |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 230VAC |
| Wavelength | - |
| Flux @ Current/Temperature - Test | 500lm (Typ) |
| Part Status | Active |
| Configuration | Linear Light Strip |
| Current - Max | - |
| Viewing Angle | - |
| Type | LED Engine |
| Current - Test | - |
| Color | White, Cool |
| Size / Dimension | 271.00mm L x 20.00mm W |
| Height | - |
| Temperature - Test | 25°C |