American Bright Optoelectronics Corporation AB-FF02430-19712-8A1
- Model
- AB-FF02430-19712-8A1
- Datasheet
- AB-FF02430-19712-8A1 PDF
- Description
- SIDE EMITTING ROPE LIGHT W IP67
- Availability
- IN STOCK
Stock: 10
|---|---|
| Viewing Angle | 90° |
| Type | LED Module |
| Current - Test | 430mA |
| Color | White, Neutral |
| Size / Dimension | 5000.00mm L x 22.00mm W |
| Height | 11.80mm |
| Temperature - Test | - |
| Series | AB-FF |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 |
| CCT (K) | 4000K |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Features | IP67 |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 49 lm/W |
| Lens Type | Flat |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 24V |