American Bright Optoelectronics Corporation AB-FF02406-19712-XA1
- Model
- AB-FF02406-19712-XA1
- Datasheet
- AB-FF02406-19712-XA1 PDF
- Description
- SIDE EMITTING ROPE LIGHT W IP67
- Availability
- IN STOCK
Stock: 8
|---|---|
| Height | 8.00mm |
| Temperature - Test | - |
| Series | - |
| CRI (Color Rendering Index) | - |
| CCT (K) | 6500K |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Features | IP67 |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 71 lm/W |
| Lens Type | Flat |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 24V |
| Wavelength | - |
| Flux @ Current/Temperature - Test | 711lm |
| Part Status | Active |
| Configuration | Rectangle |
| Current - Max | - |
| Viewing Angle | 40° |
| Type | LED Module |
| Current - Test | 420mA |
| Color | White, Cool |
| Size / Dimension | 240.00mm L x 40.00mm W |