American Bright Optoelectronics Corporation AB-FD01250-19712-8A1
- Model
- AB-FD01250-19712-8A1
- Datasheet
- AB-FD01250-19712-8A1 PDF
- Description
- LIGHT STRIP W IP67 12V 120LEDM C
- Availability
- IN STOCK
Stock: 10
|---|---|
| Current - Max | - |
| Viewing Angle | 120° |
| Type | LED Module |
| Current - Test | 660mA |
| Color | White, Cool |
| Size / Dimension | 5000.00mm L x 12.50mm W |
| Height | 6.50mm |
| Temperature - Test | - |
| Series | AB-FD |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 |
| CCT (K) | 6500K |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Features | IP67 |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 91 lm/W |
| Lens Type | Flat |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 12V |