American Bright Optoelectronics Corporation AB-FC01250-19712-8A1
- Model
- AB-FC01250-19712-8A1
- Datasheet
- AB-FC01250-19712-8A1 PDF
- Description
- LIGHT STRIP W IP65 12V 120LEDM C
- Availability
- IN STOCK
Stock: 9
|---|---|
| Part Status | Active |
| Configuration | Linear Light Strip, Flexible |
| Current - Max | - |
| Viewing Angle | 120° |
| Type | LED Module |
| Current - Test | 330mA |
| Color | White, Neutral |
| Size / Dimension | 5000.00mm L x 10.00mm W |
| Height | 2.50mm |
| Temperature - Test | - |
| Series | AB-FC |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 |
| CCT (K) | 4000K |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Features | IP64 |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 96 lm/W |
| Lens Type | Flat |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 24V |