American Bright Optoelectronics Corporation AB-FB024BL-19712-XA1
- Model
- AB-FB024BL-19712-XA1
- Datasheet
- AB-FB024BL-19712-XA1 PDF
- Description
- TOP VIEW ROPE LIGHT W IP67 24V 1
- Availability
- IN STOCK
Stock: 10
|---|---|
| Viewing Angle | 90° |
| Type | LED Module |
| Current - Test | 870mA |
| Color | White, Warm |
| Size / Dimension | 5000.00mm L x 22.00mm W |
| Height | 11.80mm |
| Temperature - Test | - |
| Series | AB-FF |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 |
| CCT (K) | 3000K |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Features | IP67 |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 48 lm/W |
| Lens Type | Flat |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 12V |