American Bright Optoelectronics Corporation AB-FB02406-19712-XA1
- Model
- AB-FB02406-19712-XA1
- Datasheet
- AB-FB02406-19712-XA1 PDF
- Description
- TOP VIEW ROPE LIGHT W IP67 24V 1
- Availability
- IN STOCK
Stock: 8
| Lens Type | Flat |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 24V |
| Wavelength | 630nm Red, 528nm Blue, 470nm Green |
| Flux @ Current/Temperature - Test | 159lm Red, 276lm Green, 117lm Blue |
| Part Status | Active |
| Configuration | Linear Light Strip, Flexible |
| Current - Max | - |
| Viewing Angle | 90° |
| Type | LED Module |
| Current - Test | 830mA |
| Color | Red, Green, Blue (RGB) |
| Size / Dimension | 5000.00mm L x 22.00mm W |
| Height | 11.80mm |