American Bright Optoelectronics Corporation AB-FB012BL-19712-XA1
- Model
- AB-FB012BL-19712-XA1
- Datasheet
- AB-FB012BL-19712-XA1 PDF
- Description
- TOP VIEW ROPE LIGHT W IP67 12V 1
- Availability
- IN STOCK
Stock: 10
|---|---|
| Wavelength | - |
| Flux @ Current/Temperature - Test | 702lm |
| Part Status | Active |
| Configuration | Linear Light Strip, Flexible |
| Current - Max | - |
| Viewing Angle | 120° |
| Type | LED Module |
| Current - Test | 432mA |
| Color | White, Warm |
| Size / Dimension | 5000.00mm L x 15.00mm W |
| Height | 14.00mm |
| Temperature - Test | - |
| Series | AB-FB |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 |
| CCT (K) | 3000K |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Features | IP67 |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 68 lm/W |
| Lens Type | Flat |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 24V |