American Bright Optoelectronics Corporation AB-FB01240-19712-8A1
- Manufacturer
- American Bright Optoelectronics Corporation
- Model
- AB-FB01240-19712-8A1
- Datasheet
- AB-FB01240-19712-8A1 PDF
- Description
- TOP VIEW ROPE LIGHT W IP67 12V 1
- Availability
- IN STOCK
Stock: 9
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Wavelength | - |
| Flux @ Current/Temperature - Test | 3900lm |
| Part Status | Active |
| Configuration | Linear Light Strip, Flexible |
| Current - Max | - |
| Viewing Angle | 120° |
| Type | LED Engine |
| Current - Test | 2.8A |
| Color | White, Cool |
| Size / Dimension | 5000.00mm L x 10.16mm W |
| Height | 2.08mm |
| Temperature - Test | 25°C |
| Series | - |
| CRI (Color Rendering Index) | - |
| CCT (K) | 10000K ~ 12000K |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Features | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 58 lm/W |
| Lens Type | Flat |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 24V |