American Bright Optoelectronics Corporation AB-FA012BL-19712-XA1
- Manufacturer
- American Bright Optoelectronics Corporation
- Model
- AB-FA012BL-19712-XA1
- Datasheet
- AB-FA012BL-19712-XA1 PDF
- Description
- LIGHT STRIP W IP20 12V 120LEDM B
- Availability
- IN STOCK
Stock: 8
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Type | LED Module |
| Current - Test | 660mA |
| Color | White, Cool |
| Size / Dimension | 5000.00mm L x 10.00mm W |
| Height | 2.50mm |
| Temperature - Test | 25°C |
| Series | AB-FA |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 |
| CCT (K) | 6500K |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Features | IP20 |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 91 lm/W |
| Lens Type | Flat |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 12V |