American Bright Optoelectronics Corporation AB-FA01240-19712-8A1
- Manufacturer
- American Bright Optoelectronics Corporation
- Model
- AB-FA01240-19712-8A1
- Datasheet
- AB-FA01240-19712-8A1 PDF
- Description
- LIGHT STRIP W IP20 12V 120LEDM C
- Availability
- IN STOCK
Stock: 9
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| CCT (K) | 3000K |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Features | IP20 |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 96 lm/W |
| Lens Type | Flat |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 24V |
| Wavelength | - |
| Flux @ Current/Temperature - Test | 760lm |
| Part Status | Active |
| Configuration | Linear Light Strip, Flexible |
| Current - Max | - |
| Viewing Angle | 120° |
| Type | LED Module |
| Current - Test | 330mA |
| Color | White, Warm |
| Size / Dimension | 5000.00mm L x 10.00mm W |
| Height | 2.50mm |
| Temperature - Test | 25°C |