Abracon LLC. ASPI-0428S-120M-T
Manufacturer
Abracon LLC.
Model
ASPI-0428S-120M-T
Datasheet
ASPI-0428S-120M-T PDF
Description
FIXED IND 12UH 840MA 131.6 MOHM
Availability
IN STOCK
Stock: 37
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core Ferrite
Type Wirewound
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Series DEM8030C
DC Resistance (DCR) 19.2mOhm Max
Ratings -
Current - Saturation 5.2A
Q @ Freq -
Current Rating (Amps) 5.4A
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Shielding Shielded
Operating Temperature -
Tolerance ±30%
Supplier Device Package -
Inductance 3.3µH
Frequency - Self Resonant -
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 100kHz