Abracon LLC. AISC-0603-R033G-T
Manufacturer
Abracon LLC.
Model
AISC-0603-R033G-T
Datasheet
AISC-0603-R033G-T PDF
Description
FIXED IND 33NH 470MA 210 MOHM
Attribute Name Attribute Value
Shielding Unshielded
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Tolerance ±10%
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Inductance 560µH
Frequency - Self Resonant 5MHz
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core Ferrite
Type Wirewound
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series LQH32
DC Resistance (DCR) 28Ohm Max
Ratings -
Current - Saturation -
Q @ Freq 50 @ 796kHz
Current Rating (Amps) 40mA
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)