3M M3TKK-1006J
Manufacturer
3M
Model
M3TKK-1006J
Datasheet
M3TKK-1006J PDF
Description
IDC CABLE - MSD10K/MC10G/MPK10K
Attribute Name Attribute Value
Connector Type Socket to Socket
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Cable Termination IDC
Color Multiple, Ribbon
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Usage -
Number of Positions 30
Length 0.500' (152.40mm, 6.00")
Contact Finish Thickness 15.0µin (0.38µm)
Series -
Features Strain Relief
Shielding Unshielded
Part Status Active
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)