3M M3CWK-1006R
Manufacturer
3M
Model
M3CWK-1006R
Datasheet
M3CWK-1006R PDF
Description
IDC CABLE - MKC10K/MC10M/MPL10K
Attribute Name Attribute Value
Number of Rows 2
Cable Termination IDC
Color Multiple, Ribbon
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Usage -
Number of Positions 26
Length 3.00' (914.40mm)
Contact Finish Thickness 15.0µin (0.38µm)
Series -
Features Polarizing Key, Strain Relief (Socket); Flange, Polarizing Key (Plug)
Shielding Unshielded
Part Status Active
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)