3M M3CKK-1006R
Manufacturer
3M
Model
M3CKK-1006R
Datasheet
M3CKK-1006R PDF
Description
IDC CABLE - MKC10K/MC10M/MPK10K
Attribute Name Attribute Value
Features Flange, Polarizing Key
Shielding Unshielded
Part Status Active
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Connector Type Socket to Plug
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Cable Termination IDC
Color Multiple, Ribbon
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Usage -
Number of Positions 10
Length 0.500' (152.40mm, 6.00")