3M HDC-P180-41S1-KR
- Manufacturer
- 3M
- Model
- HDC-P180-41S1-KR
- Datasheet
- HDC-P180-41S1-KR PDF
- Description
- CONN HEADER HD 180POS PCB
|---|---|
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Connector Usage | - |
| Series | HDI (High Density Interconnect) |
| Number of Columns | - |
| Features | Mating Guide |
| Number of Positions | 280 |
| Packaging | Tube |
| Current Rating (Amps) | - |
| Part Status | Active |
| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C |