3M 158216-0220-HF625/16-D-3
Manufacturer
3M
Model
158216-0220-HF625/16-D-3
Datasheet
158216-0220-HF625/16-D-3 PDF
Description
CABLE 16POS SOCKET TO SOCKET 3"
Availability
IN STOCK
Stock: 7
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Cable Termination IDC
Color Gray, Ribbon
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Usage -
Number of Positions 14
Length 1.50' (457.20mm)
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Series -
Features -
Shielding Unshielded
Part Status Active
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)