3M 158216-0220-3625/16-D-3
Manufacturer
3M
Model
158216-0220-3625/16-D-3
Datasheet
158216-0220-3625/16-D-3 PDF
Description
CABLE 16POS SOCKET TO SOCKET 3"
Availability
IN STOCK
Stock: 11
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Usage -
Number of Positions 20
Length 3.00' (914.40mm)
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Series -
Features -
Shielding Unshielded
Part Status Active
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Connector Type Card Edge to Cable
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Cable Termination IDC
Color Multiple, Ribbon
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)